به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیه “شب شعر فاطمی” در سال همایش های حسینیه اعظم زنجان برگزار می شود.
روابط عمومی حسینیه اعظم زنجان با اعلام این خبر گفت: از جمله مهمانان ویژه این برنامه حاج غلامرضا عینی فرد و حاج ولی الله کلامی خواهد بود.
مجتبی شهامی با اشاره به اینکه در این مراسم از آلبوم صوتی ۱۲ شاعر آیینی با عنوان “راز رضوان” رونمایی می شود، افزود:این اشعار در مدح حضرت زهرا سلام الله علیه که برای هر قطعه از این شعرها موسیقی مختص به خودش ساخته شده است.
وی اظهار داشت: هادی وحیدی،علی حنیفه، سعید توکلی، مصدق آقاجانلو و ۸ شاعر دیگر از جمله شاعران آیینی این مراسم هستند.
روابط عمومی حسینیه اعظم زنجان اظهار داشت: در راستای تعمیق و ترویج شعر آیینی،کشف و پرورش استعدادهای نوجوانان و جوانان و حمایت از شاعران آیینی زنجان؛ در این مراسم دفتر ادبیات حسینیه اعظم زنجان آغاز به کار خواهد کرد.
دبیر همایش شب شعر فاطمی هم در ادامه با توجه به اهمیت شعر آیینی و لزوم توجه به این حوزه از دیدگاه رهبر انقلاب،گفت: در همین راستا برگزاری دوره ها و سمینار با حضور اساتید استانی و کشوری برای نوجوانان و جوانان ، حمایت از شاعران زنجانی برای چاپ کتاب،کشف استعدادها و ایجاد بستری برای پرورش شاعران آیینی از جمله برنامه های دفتر ادبیات حسینیه اعظم زنجان است.
سید کریم حری با اشاره به اینکه در این مراسم از شاعر اخلاق مدار “#حاج اکبر غفاری” قدردانی خواهد شد،اظهار داشت:ایشان نزدیک به ربع قرن است که شعر می گویند و دارای ۴ کتاب شعر آیینی هستند و جزو شاعران پیشکسوت و اخلاق مدار به شمار می آیند.
وی خاطر نشان کرد: در پایان برنامه شاعران آیینی هم شعرخوانی خواهند کرد.
روابط عمومی حسینیه اعظم زنجان از همه علاقمندان و عاشقان اهل بیت دعوت کرد که سه شنبه ۱۵ اسفندماه ساعت ۱۹ با حضور گرم و صمیمی خود در سالن همایش های این مسجد قوت قلبی برای شاعران جوان و حمایت از شعرهای آیینی باشند.

جستجو
حسینیه اعظم زنجان

مسجد حسینیه اعظم زنجان به عنوان دومین قربانگاه جهان اسلام بعد از منا و پایتخت شور و شعور حسینی در ایران است. ثبت دسته عزاداری هشتم محرم برابر با شب تاسوعای حسینی به عنوان دهمین میراث معنوی ایران، دلیل منحصر به فرد بودن این حرکت معنوی و آستان مقدس و صد البته توجهات خاصه حضرت سید الشهداء (ع) به این مکان مذهبی است که شهرت و آوازه آن را به برکت معنویت خاص این مسجد و اعتقاد قلبی ارادتمندان حضرت امام حسین (ع) جهانی کرده است.
زنجان، خیابان فردوسی تلفن: ۰۲۴۳۳۳۲۳۰۳۰

X

برنامه هفتگی :

دوشنبه ها: دعای توسل بعدازنماز مغرب و عشا

پنجشنبه ها: زیارت عاشورا ساعت ۱۰ شب

جمعه ها: دعای ندبه ساعت ۷:۳۰ صبح