شور و شعور حسینی در رزمایش همدلی با توزیع ۱۱۰ هزار بسته کمک معیشتی معنا شد.

مراسم یوم‌العباس پایتخت شور و شعور حسینی همه‌ساله با حضور حماسی مردم از نقاط مختلف کشور در زنجان برگزار می‌شد. امسال اما هشتم محرم در زنجان رنگ و بوی دیگری به خود گرفته بود. عدم برگزاری مراسم یوم العباس حماسه سازی مردم زنجان را متوقف نکرد. با لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی هشتم محرم امسال مزین شد به بسته‌های کمک معیشتی و بهداشتی در قالب کمک مومنانه و نشان داد که شور و شعور حسینی در قلب مردم ولایتمدار پر فروغ تر از همیشه است.

به گزارش روابط عمومی حسینیه اعظم زنجان، عاشقان و دلدادگان حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) و اهلبیت(ع) سال‌هاست که در عصر روز هشتم محرم از مقابل حسینیه اعظم زنجان تا امامزاده سیدابراهیم(ع) به عزاداری در رثای سیدالشهدا(ع) و سقای کربلا می‌پردازند و عزاداری مردم زنجان شهره عام و خاص شده و ایند مراسم به عنوان دهمین میراث معنوی کشور به ثبت رسید و زنجان، عنوان پایتخت شور و شعور حسینی را به خود گرفت.
با شیوع ویروس منحوس کرونا تمام برنامه‌ها در سطح دنیا تحت تاثیر این بیماری قرار گرفت و بدین‌سان بسیاری از برنامه‌های مناسبتی نیز متفاوت از سال‌های گذشته برگزار شد و دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان نیز از این قاعده مستثنی نبود.با تصمیمات ستاد ملی کرونا مبنی بر ممنوعیت برگزاری مراسم یوم العباس ، جلوه حضور مردم عزادار را در پایتخت شور و شعور حسینی نداشتیم ولی به برکت ایام عزای سرور و سالار شهیدان ، امسال زنجان الگوی مواسات و همدلی شد. کمک های مومنانه برای کمک به نیازمندان در تبعیت از سیره و سلوک ائمه اطهار(ع) جلوه گر شد.

در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی، ۱۱۰ هزار بسته کمک معیشتی با همکاری و مشارکت خیرین و مسئولین در قالب جیره خشک غذایی و بسته های بهداشتی تهیه و طی مراسمی در محوطه دانشگاه زنجان، رهسپار جامعه هدف برای رسیدن به دست نیازمندان شد.
مراسم یوم العباس زنجان جایگزین ندارد . این مراسم با حضور پرشور امت عزادار در خیابانها اتفاق میافتد و به فضل خداوند تبارک و تعالی سال آینده با نوای ای شمع حرمخانه آسمان و زمین شهر پر خواهد شد.

X
روزهای پنج شنبه : مراسم پرفیض زیارت عاشورا - ساعت 10 شب روزهای جمعه : مراسم پرفیض دعای ندبه - ساعت 7:30 صبح