رئیس هیأت امنای حسینیه اعظم زنجان از توزیع بیش از ۴۳ هزار غذای نذری حسینیه اعظم زنجان در بیمارستان‌ها، بین عزاداران و نمازگزاران طی روزهای هشتم، نهم و دهم محرم خبر داد.

محمدجواد غم‌پرور اظهار کرد: از آغاز ماه محرم برنامه‌های مختلفی در حسینیه اعظم زنجان اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه حضور مردم در مراسم‌های عزاداری حسینیه اعظم زنجان، همچون سنوات گذشته چشمگیر بوده است، تصریح کرد: مراسم روز هشتم محرم نیز با حضور جمع باشکوهی از مردم استان و همچنین عزاداران از سایر استان‌ها و بلکه سایر کشورها برگزار شد.

رئیس هیأت امنای حسینیه اعظم زنجان با بیان اینکه هر سال همزمان با ماه محرم و روزهای هشتم، نهم و دهم محرم مراسم پخت غذای نذری و توزیع آن بین مردم انجام می‌شود، اضافه کرد: امسال نیز روز هشتم محرم بیش از ۱۵ هزار غذای نذری بین عزاداران توزیع شد.

غم‌پرور همچنین از توزیع بیش از ۵ هزار پرس غذای نذری در روز تاسوعا در بین بیمارستان‌ها خبر داد و گفت: در روز عاشورا نیز بیش از ۲۳ هزار پرس غذای نذری بین عزاداران توزیع شد.

وی گفت: در مجموع طی سه روز گذشته بیش از ۴۳ هزار پرس غذای نذری در بین عزاداران بیمارستان‌ها، نمازگزاران در حسینیه اعظم زنجان توزیع شد.

جستجو
حسینیه اعظم زنجان

مسجد حسینیه اعظم زنجان به عنوان دومین قربانگاه جهان اسلام بعد از منا و پایتخت شور و شعور حسینی در ایران است. ثبت دسته عزاداری هشتم محرم برابر با شب تاسوعای حسینی به عنوان دهمین میراث معنوی ایران، دلیل منحصر به فرد بودن این حرکت معنوی و آستان مقدس و صد البته توجهات خاصه حضرت سید الشهداء (ع) به این مکان مذهبی است که شهرت و آوازه آن را به برکت معنویت خاص این مسجد و اعتقاد قلبی ارادتمندان حضرت امام حسین (ع) جهانی کرده است.
زنجان، خیابان فردوسی تلفن: ۰۲۴۳۳۳۲۳۰۳۰

X

برنامه هفتگی :

دوشنبه ها: دعای توسل بعدازنماز مغرب و عشا

پنجشنبه ها: زیارت عاشورا ساعت ۱۰ شب

جمعه ها: دعای ندبه ساعت ۷:۳۰ صبح