مدیر روابط عمومی حسینیه اعظم زنجان خبر داد

حضور چشمگیر گردشگران مذهبی در حسینیه اعظم زنجان طی تابستان

مدیر روابط عمومی حسینیه اعظم زنجان از حضور چشمگیر گردشگران مذهبی در این حسینیه طی تابستان خبر داد.

مجتبی شهامی اظهار کرد: با توجه به شهرت حسینیه اعظم زنجان در بحث گردشگری مذهبی و شناختی که مردم کشور از این مکان به علت عزاداری باشکوه دهه نخست محرم و به ویژه روز هشتم این ماه دارند، در ایام مختلف سال افراد بسیاری از این مکان بازدید می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در همین راستا در هر مناسبت از سال برنامه‌های متعددی در حسینیه اعظم زنجان برگزار می‌شود، تصریح کرد: در ایام تابستان نیز به صورت متوسط روزانه ۲۰۰ نفر در حسینیه اعظم زنجان حضور پیدا کرده و از این مکان بازدید می‌کنند.

مدیر روابط عمومی حسینیه اعظم زنجان با بیان اینکه حسینیه اعظم زنجان نیز برای معرفی بیشتر این مکان نسبت به توزیع دی‌.وی‌.دی معرفی حسینیه اعظم اقدام می‌کند، بیان کرد: همچنین در این ایام بسته‎های متبرک حسینیه اعظم شامل هفت قلم است، بین بازدید کنندگان توزیع می‌شود.

حسینیه اعظم زنجان یکی از اماکن مذهبی شیعیان است که در جنوب شهر زنجان واقع شده است، مراسم دسته عزاداری باشکوه شب تاسوعای حسینی که هر سال با حضور صدها هزار نفری عزاداران حسینی همراه است، در ۱۵ دی ماه سال  ۱۳۸۷ به عنوان دهمین میراث معنوی کشور در فهرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ثبت رسیده است.

جستجو
حسینیه اعظم زنجان

مسجد حسینیه اعظم زنجان به عنوان دومین قربانگاه جهان اسلام بعد از منا و پایتخت شور و شعور حسینی در ایران است. ثبت دسته عزاداری هشتم محرم برابر با شب تاسوعای حسینی به عنوان دهمین میراث معنوی ایران، دلیل منحصر به فرد بودن این حرکت معنوی و آستان مقدس و صد البته توجهات خاصه حضرت سید الشهداء (ع) به این مکان مذهبی است که شهرت و آوازه آن را به برکت معنویت خاص این مسجد و اعتقاد قلبی ارادتمندان حضرت امام حسین (ع) جهانی کرده است.
زنجان، خیابان فردوسی تلفن: ۰۲۴۳۳۳۲۳۰۳۰

X

برنامه هفتگی :

دوشنبه ها: دعای توسل بعدازنماز مغرب و عشا

پنجشنبه ها: زیارت عاشورا ساعت ۱۰ شب

جمعه ها: دعای ندبه ساعت ۷:۳۰ صبح