به گزارش پایگاه ۱۳ حسینیه اعظم زنجان، خداوند متعال در آیاتی از سوره «بقره» می‌فرمایند که «ما از ابراهیم و اسماعیل پیمان گرفتیم که خانه خدا را برای حضور مردم و کسانی که می‌خواهند در مساجد به اعتکاف و عبادت بپردازند، پاک‌سازی کنند» این سنت الهی است که در آستانه تحویل سال مردم به آن جامه عمل بپوشانند و با همدلی تفسیرناپذیر به توصیه‌های قرآن کریم و ائمه اطهار(ع) عمل کرده و مساجد را پاکیزه کنند.

alt

در آستانه عید نوروز به همت گروهی از اعضای پایگاه سیزده بسیج حسینیه اعظم زنجان، محوطه و شبستانهای مسجد غبارروبی شد. این برنامه روز دوشنبه ۲۶ اسفند انجام و در پایان برنامه به یاد ۴۰ شهید منطقه حسینیه اعظم، هفت سین جبهه چیدمان گردید.

چنانچه شهدا چشم و چراغ راه آینده ملت ایران هستند،  شهیدان همواره زنده هستند و شهادت راهی برای رستگاری و پیروزی دین است و همه ما مدیون شهدا هستیم و امروز وظیفه ما انتقال ارزشهای آنان به نسل های آینده است و شهدا با ایثارگریها و جانفشانی های خود چنان حماسه ای خلق کردند که انسان را متحیر می کند که امید است با انجام وظایف و تکالیف قانونی خود در محضر شهدا شرمنده نشویم و با پیروی از شهدا در کلیه امور موفق و سربلند شویم

گزارش تصویری

 

جستجو
حسینیه اعظم زنجان

مسجد حسینیه اعظم زنجان به عنوان دومین قربانگاه جهان اسلام بعد از منا و پایتخت شور و شعور حسینی در ایران است. ثبت دسته عزاداری هشتم محرم برابر با شب تاسوعای حسینی به عنوان دهمین میراث معنوی ایران، دلیل منحصر به فرد بودن این حرکت معنوی و آستان مقدس و صد البته توجهات خاصه حضرت سید الشهداء (ع) به این مکان مذهبی است که شهرت و آوازه آن را به برکت معنویت خاص این مسجد و اعتقاد قلبی ارادتمندان حضرت امام حسین (ع) جهانی کرده است.
زنجان، خیابان فردوسی تلفن: ۰۲۴۳۳۳۲۳۰۳۰

X

برنامه هفتگی :

دوشنبه ها: دعای توسل بعدازنماز مغرب و عشا

پنجشنبه ها: زیارت عاشورا ساعت ۱۰ شب

جمعه ها: دعای ندبه ساعت ۷:۳۰ صبح