الگو شدن عزاداری هشتم محرم زنجانی‌ها برای بقیه استانهای کشور
عزاداری هشتم محرم زنجانی‌ها برنامه عظیمی است که الگویی برای بقیه استانهای کشور شده است.
رئیس سازمان صدا و سیما در بازدید از موکب خادمین حسینیه اعظم زنجان در سامرا با بیان اینکه عزاداری هشتم محرم این شهر برای سایراستانهای کشور تبدیل به الگو شده،گفت: در اردبیل نیز به همین سبک عمل شده و در برخی از استان‌ها نیز مردم با گردهمایی در مراکز بزرگ شهرها عزاداری می‌کنند.
دکتر علی عسگری افزود:عزاداری هشتم محرم زنجانی‌ها برنامه عظیمی که به عقیده بنده این امر یک پدیده بسیار جالب است.
وی با بیان اینکه وحدت بین شیعه و سنی در پیاده‌روی اربعین به برکت خاندان اهل بیت علیه السلام است،ابراز داشت: برپایی موکب‌ها هم در این مسیر که برای کمک به زائران برپا شده، قابل تقدیر است.
رئیس سازمان صدا و سیما گفت: سامرا با وجود مرقد امام هادی علیه السلام و امام حسن عسگری علیه السلام و همچنین سردابی که بنا به قول‌های معروف امام زمان عجل الله تعالی فرجه از آنجا غیبت کردند، باعث شده تا سامرا شهری حساس و خطه‌ای اسرارآمیز باشد.
علی عسگری اظهار داشت: اهالی سامرا به دلیل ارادتی که به امام هادی علیه السلام و امام حسن عسگری علیه السلام دارند وارد کار شده‌اند و قطعا این ارتباطات در جنبه‌های مختلف معنوی، فرهنگی و اقتصادی می‌تواند آثار مثبتی برای این شهر به همراه داشته باشد.
وی با بیان اینکه بسیاری از موکب‌ها در کنار خانه‌ها و مغازه‌های اهالی سامرا برپا شده ،یادآور شد: در این بین شاهد رفتار خوب مردم سامرا هستیم که این وحدت بین شیعه و سنی به برکت خاندان اهل بیت علیه السلام است.

جستجو
حسینیه اعظم زنجان

مسجد حسینیه اعظم زنجان به عنوان دومین قربانگاه جهان اسلام بعد از منا و پایتخت شور و شعور حسینی در ایران است. ثبت دسته عزاداری هشتم محرم برابر با شب تاسوعای حسینی به عنوان دهمین میراث معنوی ایران، دلیل منحصر به فرد بودن این حرکت معنوی و آستان مقدس و صد البته توجهات خاصه حضرت سید الشهداء (ع) به این مکان مذهبی است که شهرت و آوازه آن را به برکت معنویت خاص این مسجد و اعتقاد قلبی ارادتمندان حضرت امام حسین (ع) جهانی کرده است.
زنجان، خیابان فردوسی تلفن: ۰۲۴۳۳۳۲۳۰۳۰

X

برنامه هفتگی :

دوشنبه ها: دعای توسل بعدازنماز مغرب و عشا

پنجشنبه ها: زیارت عاشورا ساعت ۱۰ شب

جمعه ها: دعای ندبه ساعت ۷:۳۰ صبح