معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور؛
حسینیه اعظم زنجان نماد شور و شعور حسینی است که در بین مردم زنجان شکل گرفته است.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در بازدید از موکب این مسجد در سامرا با بیان اینکه حسینیه اعظم زنجان نماد شور و شعور حسینی است که در بین مردم زنجان شکل گرفته است، گفت: امروز اینها میزبان خوبی برای زائران حسینی در سامرا هستند.
حجت‌الاسلام احمد شرفخانی با بیان اینکه پیاده‌روی اربعین نماد حرکت شیعه و وحدت جهان اسلام است،افزود:جاذبه اربعین فرصتی دوباره برای برافراشته شدن پرچم قیام اباعبدالله‌الحسین علیه السلام در جهان است که فرصتی هم برای زدودن غبار غربت نسبت به آستان مقدس اماکن متبرکه و مقدس به وجود آورده است.
وی تصریح کرد: پیاده‌روی اربعین فرصتی شد سامرایی که تا دیروز در غربت بود امروز در اوج امنیت میزبان زائران حسینی بوده و بخش قابل توجهی از زائران طی مسیر پیاده‌روی اربعین، در این شهر اسکان پیدا ‌کنند.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به وحدت بین شیعه و سنی در جریان پیاده‌روی اربعین ، تاکید کرد: ساختاری در سامرا شکل گرفته که حتی اهل سنت نیز میزبان زائران در سامرا هستند.
حجت‌الاسلام اشرفخانی گفت : اگر تا دیروز داعش در این شهر بود امروز از اقصی ‌نقاط جهان و در امنیت کامل زائران حسینی در این شهر اسکان گرفته و به عزاداری می‌پردازند.
وی با بیان اینکه قیام اباعبدالله‌‌الحسین علیه السلام هر روز پرنورتر از گذشته شده و هیچ‌گاه خاموش نمی‌شود، افزود: قطعا حرکت عظیم پیاده روی اربعین به پرچم سبز ظهور منتهی خواهد شد.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تاکید کرد: لبیک به حسین علیه السلام و حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین، لبیک به امام زمان عجل الله تعالی فرجه و حرکت در مسیر ظهور است که باید تلاش کنیم با نگاه بصیرتی این امر ظهور صورت بگیرد.

جستجو
حسینیه اعظم زنجان

مسجد حسینیه اعظم زنجان به عنوان دومین قربانگاه جهان اسلام بعد از منا و پایتخت شور و شعور حسینی در ایران است. ثبت دسته عزاداری هشتم محرم برابر با شب تاسوعای حسینی به عنوان دهمین میراث معنوی ایران، دلیل منحصر به فرد بودن این حرکت معنوی و آستان مقدس و صد البته توجهات خاصه حضرت سید الشهداء (ع) به این مکان مذهبی است که شهرت و آوازه آن را به برکت معنویت خاص این مسجد و اعتقاد قلبی ارادتمندان حضرت امام حسین (ع) جهانی کرده است.
زنجان، خیابان فردوسی تلفن: ۰۲۴۳۳۳۲۳۰۳۰

X

برنامه هفتگی :

دوشنبه ها: دعای توسل بعدازنماز مغرب و عشا

پنجشنبه ها: زیارت عاشورا ساعت ۱۰ شب

جمعه ها: دعای ندبه ساعت ۷:۳۰ صبح