پ
پ

گروه اجتماعی: شهردار زنجان گفت: طرح‌های عظيم توسعه حسينيه اعظم و زينبيه اعظم زنجان تا پايان امسال توسط اين نهاد اجرایی خواهد شد.

  حبيب‌الله ملائی‌يگانه، شهردار زنجان، ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه‌های استان، با اشاره به اين‌كه زنجان به عنوان پايتخت شور و شعور حسينی نيازمند تعيين اماكنی بزرگ برای تحت پوشش قرار دادن دوستداران ابا‌عبد‌الله‌الحسين(ع) و ائمه‌اطهار(ع) است، ابراز كرد: در همين رابطه طرح توسعه حسينيه اعظم زنجان، در راستای توسعه فرهنگ حسينی به مشاورين واگذار شده و طرح نيز توسط هيئت امنای اين مسجد و اداره‌كل اوقاف و امور‌خيريه استان در حال بررسی است.

وی افزود: با عنايت به بزرگی پروژه، نيازمند تأمين اعتبارات مالی از سوی دستگاه‌های متولی امر و نيز هيئت امنای اين مسجد و مردم علاقمند به اهل‌بيت(ع) هستيم.

اين مقام مسئول تأكيد كرد: با عنايت به اين‌كه هيئت امنای حسينيه اعظم زنجان منابع مالی مطلوبی در اختيار دارند، اميدواريم شهرداری را در اجرای هرچه زودتر اين پروژه عظيم ياری كنند.

شهردار زنجان در ادامه با اشاره به ثبت زينبيه اعظم زنجان به عنوان آثار معنوی و تاريخی كشور، اظهار كرد: با عنايت به همين موضوع، اجرای طرح توسعه اين مسجد نيز در دستور كار شهرداری قرار گرفته است كه هم‌اكنون نقشه شناسايی وضعيت موجود مسجد در منطقه انجام شده و بلافاصله طرح توسعه اجرائی خواهد شد.

ملائی يگانه، توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی پروژه‌های موجود در سطح شهر زنجان را از ديگر برنامه‌های آتی شهرداری دانست و اظهار كرد: وظيفه شهرداری تنها رسيدگی به وضعيت آسفالت و غيره نيست بلكه نياز است به عنوان يك دستگاه اجرائی در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و دينی وارد شود.

وی برگزاری طرح قرآنی 10 شب و 10 مسجد در ماه مبارك رمضان، مراسم وداع با ماه مبارك، برپائی جشن‌های مختلف در اعياد و ديگر برنامه‌های فرهنگی و قرآنی را از جمله اقدامات شهرداری در ماه‌های گذشته عنوان كرد.

اين مقام مسئول همچنين، تهيه پيوست فرهنگی – اجتماعی پروژه‌های عمرانی شهر زنجان را از ديگر برنامه‌های فرهنگی شهرداری تا پايان امسال دانست و عنوان كرد: اين طرح در پروژه‌های عظيم و بزرگ شهر اجرائی خواهد شد.

شهردار زنجان در پايان خاطر‌نشان كرد: با عنايت به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «سال توليد ملی، حمايت از كار و سرمايه ايرانی»، شهرداری زنجان آماده واگذاری استندها و بيلبوردهای تبليغاتی سطح شهر با تخفيف 50 درصد به توليدكنندگان داخلی جهت تبليغ محصولات ايرانی است.

منبع:(ايكنا)

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.