پ
پ

 

حجت‌الاسلام تقی‌لو امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: سالانه خدمات مختلفی در حسینیه اعظم زنجان ارائه می‌شود.

 

وی با بیان اینکه یکی از خلاءهای موجود در این مکان مقدس در سال‌های گذشته نبود خدمات مشاوره بود، اضافه کرد: خوشبختانه با هماهنگی‌های به عمل آمده بحث ارائه خدمات مشاوره در حسینیه اعظم زنجان از سال گذشته به صورت آزمایشی آغاز شد.

این مسئول با اشاره به اینکه محرم سال گذشته 6 نفر از مشاوران در نوبت بعد از ظهر با حضور در حسینیه اعظم زنجان اقدام به ارائه خدمات مشاوره کردند، افزود: با آمار گرفته شده طی دهه نخست ماه محرم سال گذشته بالغ بر 800 مشاوره در حسینیه اعظم زنجان انجام شد.

وی با بیان اینکه اغلب مراجعه کنندگان به ایستگاه مشاوره حسینیه اعظم جوانان 17 تا 30 سال بودند، اضافه کرد: سوالات مطرح شده در مرکز مشاوره حسینیه اعظم زنجان غالبا در زمینه مسائل شرعی، مذهبی و مسائل مربوط به روابط زوجین در زندگی مشترک بود.

عضو واحد مشاوره حسینیه اعظم با اشاره به اینکه امسال نیز برنامه‌ریزی‌های لازم به منظور ارائه خدمات مشاوره در حسینیه اعظم انجام شده است، تصریح کرد: محرم امسال نحوه ارائه خدمات مشاوره به صورت متفاوتی از سال قبل انجام می‌شود به نحوی که در دهه نخست محرم پنج نفر مشاور خانم و پنج نفر مشاور آقا به صورت جداگانه در حسینیه اعظم زنجان حضور پیدا کرده و به سوالات مراجعان پاسخ می‌دهند.

وی با اشاره به انتخاب مشاوران مجرب اضافه کرد: مشاورانی که برای این کار انتخاب شده‌اند، از دانش‌آموختگان مرکز تخصصی حوزه علمیه قم هستند.

تقی‌لو در ادامه با اشاره به اهداف ارائه خدمات مشاوره در حسینیه اعظم زنجان اضافه کرد: ترویج سبک زندگی اسلامی و همچنین رفع شبهات دینی و شرعی مراجعان از اهداف راه‌اندازی مرکز مشاوره در حسینیه اعظم است.

وی با اشاره به اینکه در سطح شهر مراکز مشاوره بسیاری اقدام به ارائه خدمات مشاوره می‌کنند، افزود: هدف مسئولان حسینیه اعظم ارتقای سطح مهارت‌های زندگی مراجعان با توجه به شعائر دینی و سبک زندگی اسلامی و مذهبی با تاسی از زندگی ائمه معصومان (ع) است.

انتهای پیام/73005/ب30

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.