پ
پ

alt

دبیر اجرایی طرح تربیتی «بچه‌های مسجد» حسینیه اعظم زنجان با اشاره به این‌که فاز دوم این طرح تربیتی از اول مهرماه امسال آغاز شده است، گفت: فاز نخست این طرح در محدوده 500 متری اطراف حسینیه اعظم زنجان پیاده شده و فاز دوم نیز با حضور مربیان در مدارس اطراف این مسجد محقق می‌شود.

حجت‌الاسلام دوستعلی محمدی، دبیر اجرایی طرح تربیتی «بچه‌های مسجد» حسینیه اعظم زنجان در گفتگو با روابط عمومی حسینیه اعظم، با اشاره به اجرای طرح تربیتی «بچه‌های مسجد» با محوریت دانش‌آموزان 14 و 15 ساله محله‌های اطراف این مسجد، گفت: این طرح در راستای رفع خلأ موجود در بعد تربیتی این نوجوانان انجام شده و زیر نظر ستاد تربیتی حسینیه اعظم زنجان و با همكاري پايگاه سيزده حسينيه اعظم شروع به فعالیت کرده است.

وی افزود: در طول 7 ماه گذشته، 150 نفر از نوجوانان 14 و 15 ساله که در محله‌های اطراف حسینیه اعظم زنجان سکونت داشتند، جذب این طرح تربیتی شده‌اند و طی بررسی‌ها و نظرسنجی‌های انجام شده از والدین آنان، میزان تأثیر این طرح بسیار بالا بوده است.

alt

دبیر اجرایی طرح تربیتی «بچه‌های مسجد» حسینیه اعظم زنجان با بیان این که در این طرح تأکید فعالان بر کمیت اجرای برنامه‌هاست، اظهار کرد: گروه‌های 12 نفره فعال در هر یک از حلقه‌های آموزشی با ایجاد انس و الفت با مربیان خود، مباحث تربیتی و دینی را در کنار تفریح و ورزش فرا می‌گیرند.

حجت‌الاسلام محمدی تصریح کرد: حضور در مسجد، جلوی بسیاری از هنجارشکنی‌ها را می‌گیرد و این امر در اثنای برگزاری طرح بچه‌های مسجد در حسینیه اعظم زنجان به وضوح مشخص است.

alt

وی عنوان کرد: اجرای برنامه‌های نمایشی با حضور حجت‌الاسلام قدوسی و حجت‌الاسلام فرمانی، حضور نوجوانان در استخر و سالن‌های تنیس و آموزش این رشته‌های ورزشی به آنان، از جمله برنامه‌های حاشیه‌ای دوره‌های تربیتی این طرح هستند.

alt

این کارشناس مذهبی تأکید کرد: اصول اعتقادی، حفظ قران، اخلاق و احکام، مهم‌ترین موضوعاتی هستند که مربیان برای گروه‌های 2 تا 3 نفره فعال در هر حلقه مورد بررسی و آموزش قرار می‌دهند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.