پ
پ

 

محمد جواد غم‌پرور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: حسینیه اعظم زنجان در سایه اتخاذ سیاست تابعیت از ولایت فقیه بدون وابستگی به هیچ حزب و گروهی توانسته است پس از سه دهه فعالیت به پایگاهی در راستای  فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی در داخل و خارج از کشور تبدیل شود.

 

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر 14 هزار متر مربع به فضای حسینیه اعظم افزوده شده است، ادامه داد: مدیریت حسینیه اعظم زنجان با 9 نفر هیات امناء و فعالیت 24 معاونت و واحد انجام می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به طرح توسعه حسینیه اعظم زنجان تصریح کرد: قبل از اجرای طرح توسعه حسینیه اعظم محدوده استقرار آقایان در600 متر مربع و بانوان در 100 متر مربع در ایام محرم امکان‌پذیر بود.

این مسئول عنوان کرد: در پی برنامه ریزی‌های انجام شده از سال 1360 منازل اطراف حسینیه زنجان برای توسعه این مکان مقدس تملک شده است.

وی همچنین از حسینیه اعظم زنجان به عنوان الگویی در کشور یاد کرد و خاطرنشان ساخت: اجرای برنامه‌های مبتذل از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی یکی از راهکارهای دشمن برای توسعه هجمه فرهنگی است که همین مقوله رسالت متولیان فرهنگی استان برای مقابله با این هجمه را چند برابر می‌کند.

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان به نقش زنان در این برهه و فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مقابله با این هجمه اشاره کرد و یادآور شد: حسینیه اعظم زنجان با امکاناتی که دارد می‌تواند وارد عمل شود و با اجرای برنامه‌های فرهنگی متعدد با این هجمه فرهنگی در حد توان خود مقابله کند.

غم‌پرور، اجرای برنامه‌های فرهنگی و تربیتی برای نوجوانان و جوانان را ضروری عنوان کرد و افزود: اگر بتوانیم پایه‌های خانواده ها را از طریق برنامه‌های فرهنگی و مذهبی تقویت کنیم در راستای توسعه فرهنگ دینی، اسلامی نیز گام های بلندی برداشته می‌شود.

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان به اجرای 40 عنوان برنامه فرهنگی از سوی حسینیه اعظم زنجان در طول سال اشاره کرد و اظهار داشت: با مساعدت و همکاری بانوان تلاش خواهیم کرد تا این برنامه‌ها را افزایش دهیم.

وی به حضور گسترده بانوان در مراسم عزاداری روز هشتم محرم در دسته عزاداری حسینیه اعظم اشاره کرد و گفت: ارادت مردم استان زنجان به امام حسین(ع) قابل توصیف نیست و در سالی که گذشت علیرغم فشارهای مالی نذورات حسینیه اعظم نسبت به سنوات گذشته با افزایش 20 درصدی مواجه بود.

انتهای پیام/73005/ذ30

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.