پ
پ

ندای “ای هامی عالمه، رهبر امام زمان” یوم‌العباس زنجانی‌ها جهانی شد.
به گزارش روابط عمومی حسینیه اعظم زنجان، مراسم هشتم محرم زنجانی‌ها با عنوان یوم‌العباس هر سال به یاد رشادت‌های حضرت ابوالفضل (ع) با حضور هزاران نفر از عاشقان اباعبدالله از دقایقی پیش از مقابل مسجد حسینیه اعظم زنجان آغاز شد.
مراسم هشتم محرم در زنجان یکی از باشکوه‌ترین عزاداری‌های مردمی در رثای سرور و سالار شهیدان و به یاد حضرت ابوالفضل (ع) است.
مراسم یوم العباس یا هشتم محرم از طریق شبکه‌های مختلف برای عاشقان حسینی در ایران و دیگر نقاط جهان به صورت زنده پخش می‌شود.
هر سال به یاد حضرت ابوالفضل (ع) شاه بیتی از سوی استاد ولی‌الله کلامی سروده شده و توسط جمعیت یکپارچه خوانده می‌شود.
*مطلع نوحه حسینیه اعظم زنجان با آهنگ ” یا امام زمان شیعه ده احساس باخ” خوانده می‌شود
استاد ولی‌الله کلامی اظهار کرد: مطلع نوحه حسینیه اعظم زنجان امسال با آهنگ ” یا امام زمان شیعه ده احساس باخ” خوانده می‌شود.
استاد کلامی گفت: ای هامی عالمه/ رهبر امام زمان
سینه زنلر سنی/ سسلر امام زمان
عمووین یاسیدی
یوم العباسیدی آجرک‌الله بقیه‌الله است.
*حضور مستندسازان شبکه خبری العالم در زنجان
مسؤول روابط عمومی حسینیه اعظم زنجان اظهار کرد: برای پوشش مراسم عزاداری یوم العباس زنجانی‌ها برای 80 خبرنگار و عکاس داخلی و خارجی کارت صادر شده است.
مجتبی شهامی اظهار کرد: همچنین پنج گروه مستند نیز مراسم یوم‌العباس را پوشش خواهند داد که از استان‌های زنجان، قزوین و تهران هستند.
وی با اشاره به حضور تیم خبری مستند‌ساز شبکه العالم در حسینیه اعظم زنجان اضافه کرد: این گروه مستند برای نخستین بار به زنجان آمده‌اند که طبق هماهنگی مراسم یوم‌العباس به صورت زنده از شبکه العالم نیز پخش خواهد شد.
*نذر 100 قربانی به نیت سلامتی رهبر و ادای نذر به امام حسین (ع)
یکی از نذری دهندگان حسینیه اعظم زنجان در این باره اظهار کرد: خوان نعمت امام حسین (ع) گسترده است و قطعا همه افراد در زندگی خود از عنایات و کرامات ایشان برخوردار شده‌اند.
احمدرضا گودرزی با اشاره به نذر 100 قربانی برای دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان در سال جاری بیان کرد: 40 راس گوسفند به نیت سلامتی رهبری و 60 راس گوسفند نیز برای ادای نذر و ارادت به پیشگاه امام حسین (ع) اهدا کرده‌ است.
وی با بیان اینکه همه دارایی خود را مدیون نگاه امام حسین (ع) است، اضافه کرد: کرامات امام حسین (ع) به نوعی راهگشای زندگی بنده بوده است.
گودرزی با اشاره به اینکه سه سال است به حسینیه اعظم زنجان نذری اهدا می‌کند، بیان کرد: در واقع مراسم هشتم زنجانی آوردگاه عاشقان امام حسین (ع) است.
*تامین امنیت مراسم هشتم حسینیه اعظم زنجان
فرمانده انتظامی استان زنجان اظهار کرد: همه تمهیدات لازم برای برگزاری باشکوه مراسم هشتم محرم اندیشیده شده است.
سردار علی آزادی با اشاره به هماهنگی با حسینیه اعظم زنجان برای روز هشتم، زینبیه اعظم زنجان برای روز یازدهم محرم، سازمان‌های اطلاعاتی و قضایی، استانداری بیان کرد: در روز مراسم هشتم محرم از همه توان نیروی انتظامی با بهره‌گیری از ظرفیت کارکنان استفاده می‌‎شود.
وی با اشاره به استفاده از تجهیزات لازم برای پیشگیری از هرگونه موارد تهدیدزا بیان کرد: همه شهر در روز هشتم محرم تحت رصد نیروهای انتظامی هستند، هرچند که در مسیر دسته عزاداری تمهیدات امنیتی و انتظامی برای نظم و امنیت، ویژه‌تر خواهد بود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.