پ
پ

رئیس هیئت امنای مسجد حسینیه اعظم زنجان گفت: نمایشگاهی از فعالیت‌های صورت گرفته در حسینیه زنجان در استان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، محمدجواد غم‌پرور در نخستین جلسه هماهنگی ستاد برگزاری مراسم دهه محرم اظهار داشت: راه‌اندازی دفتر پاسخگویی به مسائل شرعی و مشاوره خانواده توسط حجت‌الاسلام محمدی از جمله برنامه‌های اجرا شده در سال گذشته بود که با استقبال مردم مواجه شد

وی همچنین به حضور کارشناسان این دفتر در محل تحویل احشام و پاسخگویی به مسائل مربوط به آن اشاره کرد و یادآور شد: این طرح از جمله برنامه‌هایی است که باید امسال نیز ادامه پیدا کند.

این مقام مسئول از برگزاری نماز جماعت ظهر عاشورا طبق سنوات قبل در تک تک شبستان‌ها به صورت جداگانه خبر داد و گفت: هماهنگی‌های لازم در این زمینه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: تدابیری در زمینه پذیرایی ظهر عاشورا و همچنین ساماندهی پرچم‌های روز دسته، ایجاد گروه امداد و نجات برای نقاط مختلف دسته و ایجاد جایگاهی مناسب برای عکاسان انجام می‌شود.

غم‌پرور در زمینه تملک چند عمارت در محدوده پشت ساختمان اداری حسینیه اعظم و تخریب این املاک تصریح کرد: در این محل به صورت موقت نمایشگاهی از فعالیت‌های انجام گرفته برپا می‌شود.

وی اشاره به آغاز برنامه‌های محرم با غبارروبی حسینیه اعظم طبق سنوات گذشته، سخنرانی حجت‌الاسلام حاج آقا کاظم سرابی در دهه نخست محرم و آیت‌الله خاتمی و سایر سخنرانان میهمان را از موضوعات مطرح شده در این جلسه برشمرد.

رئیس هیئت امنای مسجد حسینیه اعظم زنجان انتخاب حسینیه اعظم به عنوان دبیرخانه شبکه جوانان عاشورایی، برگزاری افتتاحیه شبکه جوانان عاشورایی در آبان ماه امسال با دعوت از اعضای این شبکه از سراسر کشور، طراحی نرم‌افزار ویژه موبایل در راستای معرفی حسینیه اعظم، برپایی نمایشگاه معرفی عملکرد، تهیه بسته‌های فرهنگی برای میهمانان داخلی و خارجی به عنوان برنامه‌های در دست اجرا به شمار می‌رود.

در این جلسه ضمن تاکید بر ضرورت خریداری آمبولانس برای درمانگاه به کمک خیرین سراسر کشور و اطلاع‌رسانی مناسب درباره آن، بر تعیین سریع محل فروش احشام، تغییر نکردن محل پذیرایی در محرم امسال، تحویل مدارک به واحد حفاظت در راستای بروزرسانی اطلاعات و اقدام به موقع، برگزاری دوره‌های خبرنگاری و روزنامه‌نگاری و خبرنویسی و انجام هماهنگی‌های لازم به منظور پخت حلوای نذری و سرعت بخشیدن به آن و اجرای شرح وظایف معاونت‌ها و واحدها توسط هیات امنا نیز بحث و گفتگو شد.

همچنین در این جلسه در زمینه مادحین محرم امسال نیز تصمیماتی اتخاذ و مقرر شد ناظرین شرعی همچون سنوات گذشته در مراحل ذبح قربانی‌های حسینیه اعظم زنجان حاضر شوند.

انتهای پیام/73006/ل30/ف4004

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.