پ
پ

رونمایی از کتاب “شهادت نامه عاشقان” ولی‌الله کلامی در حسینیه اعظم زنجان
آیین رونمایی از کتاب “شهادت‌نامه عاشقان” شامل کلیات اشعار انقلابی ولی‌الله کلامی زنجانی با حضور مسئولین کشوری و استانی و مادحین، خانواده‌های شهدا و ایثارگران و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر استان، در سالن همایش‌های حسینیه اعظم زنجان برگزار شد.
مدیر روابط عمومی حسینیه اعظم زنجان با اشاره به اینکه در مراسم رونمایی از این کتاب خانواده و مادران شهدا نیز حضور داشتند، گفت: استاد ولی‌الله کلامی ضمن تقدیم شعری به شهید حججی، از مادران شهدا و یک عمر پایداری و استقامت این عزیزان در راه دین و انقلاب قدردانی کرد.
مجتبی شهامی افزود: در این مراسم سیدعلی موسوی گرمارودی، سردار مجید ارجمندفر، علیرضا قزوه، عبدالحمید قره‌داغی، غلامرضا عینی‌فرد حضور داشتند که ضمن رونمایی از کتاب از چندین سال تلاش استاد کلامی تقدیر به‌عمل آوردند.
کلامی هم در ادامه مراسم با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره این‌که: کلامی را کلام از دل برآید، گفت: من افتخار می‌کنم این دو بیتی را سروده‌ام که:
زنجان به ولای حیدری می‌نازد
بر معرفت و دلاوری می‌نازد
تبریز اگر به باکری دارد فخر
زنجان به محمد اشتری می‌نازد
وی در ادامه شعر تقدیمی خود به شهید حججی به نام «پیغمبر حماسه» را قرائت کرد.
در ادامه نیز سرپرست حوزه هنری استان زنجان با اشاره به رونمایی از کتاب اشعار انقلاب «شهادت‌نامه عاشقان» گفت: امروز با افتخار شاهد رونمایی از یک مجموعه ارزشمند هستیم.
امیر نعمتی با اشاره به اینکه امید داریم با تلاش هنرمندان فرهیخته بتوانیم بیش از پیش در راستای رشد و توسعه فرهنگ و هنر متعالی و هنر مبتنی بر ارزش‌های انقلاب اسلامی و دینی گام برداریم، افزود: یکی از رسالت‌های حوزه هنری ابلاغ پیام انقلاب به زبان هنر است.
وی تصریح کرد: امیدواریم در جهت نشر و ترویج هنر مبتنی بر ارزش‌های دینی و انقلابی و هم‌چنین در پاسخ به منویات مقام معظم رهبری و در جهت ابلاغ پیام انقلاب گام‌های موثری برداریم.
لازم به ذکر است کتاب «شهادت‌نامه عاشقان» مجموعه کلیات اشعار انقلاب از سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۴، شامل ۴۷۸ قطعه شعر است که در ۷۳۶ صفحه، با شمارگان یک هزار و ۲۵۰ نسخه در قطع رقعی، در سال ۹۷ توسط انتشارات سوره مهر حوزه هنری به چاپ رسیده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.