پ
پ

alt

مدير برگزاری نمایشگاه هفته فرهنگي كربلا در زنجان:

بيش از 10 هزار نفر از نمايشگاه “در هواي حرم” بازديد كرده اند.

به گزارش روابط عمومي حسينيه اعظم ، جلیل عابدینی مدير برگزاری نمایشگاه “در هوای حرم” حسينيه اعظم زنجان با بیان اینکه با برآورد صورت گرفته در 2 روز نخست برپایی این نمایشگاه 10 هزار نفر از آن بازدید کرده‌اند، افزود: پیش بینی می‌شود، با اطلاع رسانی انجام شده طی روزهای آتی تعداد بازدید کنندگان بیشتر شود.

وي اظهار کرد: اجرای برنامه هفته فرهنگی به پیشنهاد تولیت آستان امام حسین (ع) از 15 روز پیش آغاز شده و با برپایی نمایشگاه در حسینیه اعظم زنجان در حال برگزاری است.

عابديني با بیان اینکه این نمایشگاه از روز چهارشنبه 6 آذر افتتاح شده است، اذعان داشت: این نمایشگاه در دو نوبت 9 تا 12 صبح و 15 تا 19 عصر تا روز سه شنبه 12 آذر ماه برای بازدید عموم دایر است.

مدير برگزاری نمایشگاه در هوای حرم  با اشاره به اینکه این نمایشگاه با مشارکت آستان مقدس امام حسین (ع) و حسینیه اعظم، آستان مقدس حرم حضرت ابوالفضل (ع) و همچنین حرمین امامین عسگریین برگزار می‌شود، افزود: غرفه کودکان، تبلیغات و اطلاع رسانی، مرکز آفرینش‌های ادبی از جمله غرفه‌های این نمایشگاه است.

عابدینی به اهداف برگزاری این نمایشگاه نیز اشاره داشت و گفت: انتقال فرهنگ عاشورایی، ارائه خدمات و اطلاع رسانی در زمینه اقدامات انجام شده در حرم امام حسین (ع) به مردم زنجان از مهم‌ترین اهداف برپایی این نمایشگاه است.

وي  با بیان اینکه در این نمایشگاه 10 غرفه دایر است، اذعان داشت: غرفه کودکان با هدف ترغیب کودکان به نقاشی با موضوع اهل بیت (ع) دایر است.

عابدینی همچنین از برپایی غرفه‌ای به همت مرکز آفرینش‌های ادبی آستان مقدس حرم امام حسین (ع) اشاره داشت و گفت: این مرکز سنگ‌های این آستان را با حکاکی‌های مربوط به ائمه (ع) در معرض دید عموم قرار داده است.

وی غرفه اطلاع رسانی سایت آستان امام حسین (ع) را بخش دیگری از این نمایشگاه عنوان کرد که اخبار این نمایشگاه را به صورت آن لاین پوشش می‌دهد.

این مسئول با بیان اینکه غرفه دارالقرآن حرم امام حسین (ع) در این نمایشگاه کتابچههایی را با عنوان حفظ و قرائت قرآن کریم توزیع می‌کند، اذعان داشت: در این غرفه آزمونی برای حفظ وقرائت افراد 15 سال گرفته شده و آموزش قرائت سوره حمد به صورت صحیح ارائه می‌شود.

عابديني، موزه نقاشی هنرمندان را از غرفه‌های جالب توجه این نمایشگاه عنوان کرد و گفت: در این غرفه نقاشی به تصویر کشیده شده نقاشان مشهور و عکس‌های قدیمی حرم در معرض دید علاقه‌مندان قرار دارد.

وی همچنین به دایر کردن غرفه حرمین کاظمین (ع) اشاره داشت و گفت: مسئولین این غرفه فعالیت‌های صورت گرفته در این دو حرم مقدس را به صورت کتابچه‎‌ای در معرض دید عموم بازدید کنندگان قرار داده‌اند.

مسئول برگزاری نمایشگاه در هوای حرم همچنین به همكاري 100 نفر از خادمين افتخاري حسینیه اعظم زنجان در برپايي اين نمایشگاه اشاره کرد و گفت: غرفه حسینیه اعظم زنجان با ارائه مستند شرح دلدادگي و  کتابچه‌های محتوی اطلاعات حسینیه اعظم و اشیای تاریخی اهدا شده به این مکان مقدس درمعرض ديد بازديدكنندگان مي باشد.

وي در ادامه با اشاره به برپایی غرفه‌‌ای توسط کانون پرروش فکری اشاره داشت و اذعان کرد: این غرفه تابلوهایی با موضوع اهل بیت (ع) در معرض دید عموم قرار داده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.