پ
پ

برای توزیع در بین مردم

بیش از 50 هزار بسته گوشت نذری حسینیه اعظم زنجان بسته بندی شده است

بیش از 50 هزار بسته گوشت نذری حسینیه اعظم زنجان طی روزهای گذشته برای توزیع در بین مردم بسته بندی شده است.

 به گزارش روابط عمومی حسینیه اعظم زنجان، با توجه به اینکه بخشی از نذورات اهدایی به حسینیه اعظم بر اساس درخواست اهدا کنندگان ذبح می شوند هر ساله دهها هزار بسته گوشت تبرک بسته بندی شده، در بین عزاداران و مردم شهر زنجان توزیع می‌شود.

مقدمات لازم برای توزیع گوشت تبرکی حسینیه اعظم زنجان در میان مردم چند ماه قبل از ماه محرم آغاز می‌شود.

alt

مسئول واحد بسته بندی گوشت تبرک حسینیه اعظم زنجان با اشاره به استفاده از ظرفیت خادمان افتخاری برای بسته بندی گوشت‌ها می‌گوید، برای بسته بندی بهداشتي گوشت‌های اهدایی به مردم از ظرفیت شرکت خرم پروتئین هم استفاده می‌شود.

قاسم بیگدلی با بیان اینکه امکانات لازم برای بسته بندی گوشت‌های نذری حسینیه اعظم زنجان از ظهر روز هشتم محرم یعنی روز حرکت دسته عزاداری آماده می‌شود، می‌افزاید، با آغاز کشتار احشام کار بسته بندی هم به صورت عملی شروع  می‌شود.

وی به پایان تحویل لاشه‌های نذورات ذبح شده تا 12 شب روز هشتم محرم اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد، کار عملی بسته بندی از اوایل روز تاسوعای حسینی آغاز و تا آخر روز عاشورا یعنی عملا 72 ساعت ادامه می‌یابد.

مسئول واحد بسته بندی حسینیه اعظم زنجان با یادآوری حضور خادمان افتخاری در محل بسته بندی گوشت های نذری می گوید، این خادمان کارهای غیر تخصصی را برای کمک به کارگران خرم پروتئین انجام می‌دهند.

وی اضافه می‌کند، گوشت‌های نذری برای تحویل به مردم در بسته های 450 گرمی بسته بندی می شود.

بیگدلی تعداد خادمين افتخاري و همكاران شركت خرم پروتئين در تكميل بسته بندی گوشت های نذری حسینیه اعظم زنجان را بیش از 300 نفر اعلام و اضافه می کند، این افراد در سه شیفت کاری، کار بسته بندی گوشت ها را انجام می دهند.

alt

وی با بیان اینکه کار بسته بندی گوشت‌های نذری حسینیه اعظم زنجان بصورت كاملا بهداشتي و زير نظر ناظران انجام می‌شود، ادامه می‌دهد، این روش بسته بندی از هشت سال پیش آغاز شده است.

مسئول واحد بسته بندی گوشت‌های نذری حسینیه اعظم زنجان با اشاره به اینکه جگر، دل و قوه احشام کشتار شده هم بسته بندی می‌شود، اضافه می‌کند، این بسته بندی‌ها صبح روز تاسوعا توسط واحد مربوط به خود در نقاط مختلف شهر به فروش می‌رسد.

شایان ذکر است، گوشت های بسته بندی شده به صورت منطقه ای در بین مردم شهر زنجان توزیع می شود، به این صورت که شهر به چند منطقه تقسیم شده و هر سال گوشت‌های نذری در بین مردم چند منطقه توزیع می شود.

انتهای پیام/

 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.