پ
پ

به گزارش روابط عمومی حسینیه اعظم به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله شیخ علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تقدیر از مردم ولایتمدار، بصیر و موقع‌شناس و زمان‌شناس برای حضور در یوم‌الله ارزشمند و بزرگ 9 دی اظهار داشت: اجتماعات خوبی به مناسبت بزرگداشت حماسه 9 دی با حضور همه اقشار در زنجان برگزار شد.

وی با اشاره به 13 دی ماه به عنوان سالروز ابلاغ پیام تاریخی امام خمینی در سال 1367 به گورباچف ادامه داد: این پیام همواره زنده، تاریخی و ماندگار است.

خطیب جمعه زنجان با بیان اینکه این نامه یادآور نامه پیامبر گرامی اسلام به سران کشورهای مختلف است، تصریح کرد: خود پیام نیز قابل دقت است و افرادی که برای انتقال پیام نیز معرفی شدند، در نوع خود بی‌نظیر بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با خواندن بخشی از پیام امام خمینی(ره) به گورباچف تصریح کرد: از دیدگاه امام راحل باید کمونیسم را در موزه‌های جهان جستجو کرد.

پیام امام به گورباچف برای جهانگشایی نبود

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه این پیام برای جهانگشایی و کشورگشایی نیست، افزود: گشودن مرزهای اعتقادی و تحقیق در خصوص اسلام پیام اصلی این نامه بود.

وی با اشاره به اینکه ارزش‌های والا و جهان‌شمول دین مبین اسلام در این پیام تاکید شده بود، افزود: دو سال بعد از این پیام ابرقدرت شوروی فرو پاشید و حقانیت این پیام برای همه جهان روشن شد.

خطیب جمعه زنجان افزود: بعد از شکست کمونیست این کشورها آزاد شدند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه گورباچف اعتراف کرد که پیام امام را درک نکرده بود، افزود: گورباچف گفته بود اگر معنی این پیام را درک می‌کردم، می‎توانستم کمونیست را نجات دهم.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به 12 ربیع‌الاول سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام، تصریح کرد: اکثر مورخین 17 ربیع‎الاول را سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلامی می‌دانند.

وی با بیان اینکه این موضوع موجب سوء استفاده دشمنان شده است، تصریح کرد: دشمنان درصدد بودند از این موضوع به عنوان عدم وحدت و اختلاف بین مسلمانان استفاده کنند، اما امام خمینی(ره) این توطئه دشمنان را به عامل وحدت دعوت کرد.

ضرورت گرامیداشت هفته وحدت

خطیب جمعه زنجان بر ضرورت گرامیداشت هفته وحدت تاکید کرد و گفت: باید این هفته به نحو مطلوبی برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه جشن ولادت پیامبر گرامی اسلام از مهم‌ترین اعیاد مسلمانان است، افزود: باید از این فرصت برای برگزاری جشن‌های بزرگ استفاده شود.

آیت‎الله خاتمی بر ضرورت توجه به نقاط اشتراک بین شیعه و سنی تاکید کرد و گفت: دشمنان از عدم وحدت بیشترین استفاده را می‌کنند.

وی با اشاره به 16 دی ماه به عنوان سالروز شهادت شهدای دانشجوی گفت: در سال 1359 دانشجویان با عنوان جهادگران مشتاق فلاح در سوسنگرد با دست خالی نقش‌آفرینی کردند.

خطیب جمعه با اشاره به 17 دی سال 1314 گفت: این روز از روزهای ننگین است که رژیم طاغوت برای اسلام زدایی و سلطه استعمار تلاش کرد.

 

 

 

 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.