پ
پ

images_arm-bagh05

با توجه به رشد جمعیت کشور عزیزمان ایران، در حال حاضر یکی از دغدغه های اصلی مسئولین نظام اسلامی ایجاد شغل و تولید محصولات غذایی ، خوراکی و قطع وابستگی به واردات در این بخش می باشد.

حسینیه اعظم زنجان در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از کار و سرمایه ایرانی و نیل به حماسه اقتصاد مقاومتی و همچنین اجابت خواسته های مردمی در مورد ورود حسینیه اعظم زنجان در زمینه ایجاد شغل برای هموطنان عزیز و در نهایت برای ایجاد درآمد پایدار برای حسینیه جهت اجرای برنامه ها و فعالیت های فرهنگی ، مذهبی و عام المنفعه اقدام به تأسیس موسسه مصباح نمود.

اهداف تأسیس موسسه مصباح:

موسسه مصباح حسینیه اعظم زنجان که تحت شماره ۵۶۵ و شناسه ملی ۱۰۴۶۰۱۳۷۹۸۰ در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده و تحت مالکیت و زیر نظر حسینیه اعظم زنجان با هدف کمک در بخش تولید و ایجاد اشتغال برای افراد جویای کار و کسب درآمد بمنظور انجام برنامه های فرهنگی و مذهبی و عام المنفعه و ارائه خدمات به هموطنان عزیز شروع به فعالیت نموده است.

موضوع فعالیت های موسسه موسسه مصباح بر اساس اساسنامه در بخش های مختلف تولیدی خدماتی، بازرگانی ، صنعتی ، معدنی،عمرانی، کشاورزی ، دامداری و… می تواند وارد شده و با اهداف یاد شده فعالیت نماید. در حال حاضر و در فاز نخست با توجه به امکانات موجود در اراضی ۷۵ هکتاری حسینیه اعظم واقع در ابتدای جاده دندی در زمینه های کشاورزی ،باغداری ، تولید نهال و دامداری فعالیت خود را آغاز نموده و در مدت کوتاه فعالیت خود با یاری خداوند متعال و ائمه معصومین (ع) توانسته به نتایج امیدوار کننده ای برسد.

در ادامه به گوشه ای از فعالیت های صورت گرفته می پردازیم :

بخش دامداری گوسفند داشتی مؤسسه مصباح

۱- بخش دامداری گوسفند داشتی مؤسسه مصباح با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان و با اخذ مجوزهای لازم در مهرماه سال ۹۲ آغاز به کار نموده و در زمینه تولید گوسفندان ن‍ژاد افشار و اجرای طرح تحقیقاتی چند قلو زایی زیر نظر معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی فعالیت می نماید و توانسته در مدت کوتاه آمار دام موجود خود را قریب به ۱۰۰۰ رأس برساند.

۲- بخش زراعت و کشاورزی ۳۰ هکتار از اراضی موجود به سیستم آبیاری بارانی مجهز گشته و زیر کشت آبی قرار می گیرد و تا کنون کشت سیب زمینی ،جو، یونجه، خلر و ماشک صورت پذیرفته و ۲۲ هکتار نیز در سال جاری به کشت دیمی گندم اختصاص یافته است.

بخش زراعت و کشاورزی

۳- بخش باغ سیب در ۱۲ هکتار از اراضی نسبت به احداث باغ سیب با نهال های پایه کوتاه اصلاح شده اقدام و الحمدلله در سال جاری در اولین برداشت، محصول خود را به بازار عرضه نموده است.

۴- بخش تولید نهال نهالستان مؤسسه مصباح حسینیه اعظم زنجان با رویکرد تولید انواع نهال های مثمر و غیر مثمر، با همکاری مدیریت امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی شروع بکار نموده و زیر نظر مرکز تحقیقات ثبت و گواهی بذر نهال به تولید انواع نهال های شناسه دار می پردازد. با یاری خدا اولین نهال های تولیدی خود را در اسفند ۹۲ و فروردین ۹۳ به متقاضیان عرضه نموده و در اسفند سال جاری نیز تعداد قابل توجهی آماده فروش به هموطنان عزیز می باشد.

بخش تولید نهال نهالستان مؤسسه مصباح حسینیه اعظم زنجان

نهالستان سیب موسسه مصباح ریشه نهال های تولیدی سیب موسسه مصباح با همکاری مدیریت امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی از کشور هلند وارد شده و از نوع پایه های پاکوتاه mm106 و m7 می باشد و با پیوند انواع ارقام : گالا ، دو رنگ فرانسه ، گلاب ، قرمز ، زرد و استارکینگ بر روی پایه های یاد شده دارای ویژگی های زیر می باشد:

۱- یکنواختی درختان پیوند شده بر روی این پایه ها

۲- زود باردهی ارقام پیوندی بر روی این پایه ها

۳- امکان کشت متراکم درختان با استفاده از آنها ( ۱۲۰۰ اصله در یک هکتار )

۴- عملکرد بالای درختان در واحد هکتار

۵- کیفیت مناسب میوه به دلیل آفتاب گیری مناسب تاج

۶- مدیریت کاراتر باغ به دلیل رشد محدود درختان

رقم های آماده ی فروش در اسفند ۹۳ : گالا ، دورنگ فرانسه ، گلاب ، قرمز، زرد

بخش تولید نهال نهالستان مؤسسه مصباح حسینیه اعظم زنجان

پیش فروش نهال های تولیدی موسسه مصباح حسینیه اعظم زنجان:

به اطلاع هموطنان عزیز می رساند نهال های تولید شده در موسسه مصباح به صورت جزئی و کلی آماده عرضه می باشد، متقاضیان می توانند با ثبت سفارش و پیش خرید ضمن استفاده از تخفیف ویژه، نهال خریداری شده خود را در اسفند سال جاری تحویل بگیرند:

خریداران در صورت خرید با تعداد زیاد جهت ایجاد باغ می توانند با معرفی موسسه مصباح از یارانه های اختصاصی سازمان جهاد کشاورزی نیز بهره مند شده و از این فرصت نیز استفاده نمایند.

رقم های آماده ی فروش :نهال سیب mm106 و m7 با ارقام گالا ، دورنگ فرانسه ،گلاب، قرمز، زرد -نهال صنوبر (تبریزی) جهت جنگل کاری با ویژگی رشد سریع جهت ارائه به صنایع چوب.

متقاضیان گرامی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و پیش خرید با شماره تلفن های :۳۳۳۲۳۰۳۰ – ۰۲۴ و یا ۰۹۱۲۲۴۱۶۲۹۸ (آقای آسیابی) تماس حاصل نمایند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.