پ
پ

سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان در دیدار با هیأت امنای مسجد حسینیه اعظم عنوان کرد: نذورات حسینیه اعظم باید در مسیر توسعه این مسجد و اجرای برنامه های فرهنگی، مذهبی و ترویج شعائر اسلامی و توسعه دینداری مصرف و هیچ نهاد، سازمان و ارگانی از آن هیچگونه برداشت و سهم خواهی نداشته باشد.
سجاد خدایی در دیدار با رئیس هیأت امنای حسینیه اعظم زنجان که بنا به دعوت قبلی صورت گرفت، اظهار کرد: پیش از این موضوعی درباره لزوم شفاف‌سازی و ارائه گزارش عملکرد و اقدامات حسینیه اعظم زنجان مطرح شده بود که هدف از آن علاوه براطلاع‌ رسانی به مردم، رفع شبهات و پاسخ به برخی از سوالات متبادر در اذهان عمومی بود.
وی ادامه داد: این مسائل عمدتا از سوی بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی و دشمنان بی دین و معاندین فرهنگ سترگ و غنی مذهب تشیع طرح و هدایت میگردد که متاسفانه گاها معدود افرادی هم بدون ریشه یابی و اطلاع از کم و کیف موضوع، سهوا به آن صحه میگذارند.
این مقام مسئول با بیان اینکه با انجام اطلاع رسانی لازم از اینگونه شایعات و شبهات پوچ و بی اساس پیشگیری می شود، اضافه کرد: اطلاع رسانی لازم باعث مشارکت حداکثری مردم و عاشقان اباعبدالله الحسین خواهد شد، چرا که همواره افزایش اعتماد توام با اعتقاد را شاهد خواهیم بود.
سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه یکی از اهداف ما در جامعه اسلامی به عنوان مسلمان شیعی و ارادتمندان و عزاداران امام حسین (ع) بحث ترویج دین داری است، گفت: قطعا وقتی این شفاف‌سازی‌ها انجام شود و مردم بیشتر از آن اطلاع داشته باشند، بیشتر راغب به مشارکت خواهند شد.
وی با اشاره به برخی از سوالات مردم درباره هزینه‌کرد وجوهات نذری در حسینیه اعظم زنجان بیان کرد: تا انسان در جریان امورات قرار نگیرد و در بطن اقدامات نباشد، نمیتواند عظمت و حجم کارهای بسیار بسیار خوبی را که انجام شده است را درک کند.
خدایی به توسعه زیربنای حسینیه با کاربری های مختلف از ۷۰۰ مترمربع به ۲۰۰۰۰ مترمربع اشاره کرد و یادآور شد: احداث و راه اندازی دارالشفاء ، راه اندازی صندوق قرض الحسنه ، اجراء و تجهیزکتابخانه با ۲۸۰۰۰جلد کتب مختلف علمی و دینی و درسی ، سالن همایش با ظرفیت ۲۷۰ نفر با متد و سبک معماری ایرانی اسلامی با بهترین تجهیزات سمعی و بصری و… بعنوان زیرساختهای اصلی و فعالیت‌های اقتصادی و کشاورزی دانش بنیان و تملکات صورت گرفته توسط حسینیه اعظم زنجان در کنار برنامه های فرهنگی و مذهبی از جمله اقدامات بسیار خوبی است که در این بخش‌ها صورت گرفته و باید به مردم بیان و اطلاع‌رسانی شود.
وی درخصوص چگونگی مدیریت درآمد و هزینه ها، افزود: تخصیص هزینه ها بصورت کاملا مدیریت شده و براساس سامانه جامع مالی و مکانیسم کنترلی قبل، حین و بعد از هزینه کرد، در ۳ سرفصل فرهنگی، عمرانی و مدیریتی صورت می گیرد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان با تاکید بر اینکه کلیه منابع درآمدی ناشی از نذورات مردمی در نهایت امانت و دقت لازم در مسیر توسعه حسینیه اعظم و اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی و ترویج شعائر اسلامی و توسعه دینداری مصرف می شود، تصریح کرد: هیچ نهاد، سازمان و ارگانی از نذورات مردمی هیچگونه برداشت و سهم خواهی نداشته و کلا در اجرای طرحهای تعریف شده هزینه می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به ترکیب شورای شهر دوره پنجم نیز اشاره کرد و گفت: این دوره یک بدنه کارشناسی و مدیریتی قابل قبولی دارد که ان شاءالله همه ظرفیت ها در خدمت به مردم صرف خواهد شد تا شاهد یک دوره طلایی در شهر زنجان باشیم.
خدایی با اشاره به اینکه درباره توسعه حسینیه اعظم زنجان هرآنچه شورای شهر می‌تواند را انجام خواهد داد، تصریح کرد: در بحث پژوهشکده امام حسین در قم نیز حاضریم که در این زمینه همکاری لازم صورت گیرد.
* شورای شهر آماده همکاری در راستای پیاده سازی فرهنگ پذیرایی از زائرین
وی در ادامه به آمادگی شورای شهر زنجان برای همکاری متقابل با حسینیه اعظم زنجان درجهت احداث زیرساخت های گردشگری مذهبی و اقامتی نظیر افزایش ظرفیت هتلها و ایجاد زائرسراها اشاره کرد و گفت: برای پیاده سازی فرهنگ پذیرایی از زائرین و خدمات دهی به مسافرین آماده همه نوع همکاری شایسته و بایسته هستیم.
سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان در بخش پایانی سخنان خود ضمن تایید پیشنهاد رئیس هیات امنای حسینیه اعظم مبنی بر لزوم پیگیری ثبت طرح جامع توسعه حسینیه اعظم بعنوان یک طرح ملی که در حال حاضر زنجان را در عرصه کشوری و بین المللی بعنوان پایتخت شور و شعور حسینی با آن معرفی شده و میشناسند، به برنامه‌های آتی شورای شهر زنجان اشاره کرد و گفت: برگزاری همایش سرمایه‌گذاری، دعوت از انجمن زنجانی‌های مقیم تهران و مدیران زنجانی الاصل سراسر کشور و دعوت از فراکسیون گردشگری مجلس برای حضور در زنجان در راستای بهره مندی و استفاده از ظرفیت های حداکثری از جمله برنامه‌هایی است که ماه‌های آتی برگزار خواهد شد و حسینیه اعظم میتواند در اجرای این برنامه ها با مدیریت شهری همکاریهای لازم را داشته باشد.
وی با اشاره به ظرفیت عظیم استان زنجان در مباحث مدیریتی در سطح کشور افزود: طبق برآورد تقریبی 800 تا 900 مدیر زنجانی الاصل در نقاط مختلف کشور مشغول به کار هستند که می توان از ظرفیت این مدیران استفاده کرد.
لازم به ذکر است در این دیدار سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان به همراه مهندس حمیدی عضو شورای شهر زنجان از بخش های مختلف حسینیه اعظم بازدید و در جریان اقدامات صورت گرفته و برنامه های آتی حسینیه اعظم قرار گرفتند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.