پ
پ

امام جماعت حسینیه اعظم زنجان:

همنام کردن فرزندان با ائمه، بیانگر مودت مردم به آنها است

امام جماعت حسینیه اعظم زنجان گفت: اقدام مردم در مراجعه به حسینیه و انتخاب اسم ائمه برای فرزندان خود بیانگر مودت آنها به ائمه اطهار است.

به گزارش روابط عمومی حسینیه اعظم زنجان، می خواهم اسم پسرم را اباالفضل بگذارم، حاج آقا این نام را در گوشش بخوانید.

اینها جملاتی آشنا برای امام جماعت مسجد حسینیه اعظم زنجان است که مکرر تکرار می شود.

این موضوع بیانگر اعتقادات دینی مردمی است که برای انتخاب نام فرزند خود به این مسجد مراجعه کرده و فرزندان خود را با اسامی ائمه هم نام می کنند.

بر اساس گفته امام جماعت مسجد حسینیه اعظم زنجان مراجعان به این مکان مذهبی برای ابراز عشق و ارادت خود به ائمه فرزندان خود را با اسم بزرگان دین همنام می کنند.

حجت الاسلام دوستعلی محمدی بر تاثیر تربیت در دوران کودکی بر آینده آنها تاکید کرده و می گوید، یادمان باشد انسان نام عزیز خود را بر فرزندانش انتخاب می کند.

 alt

وی انتخاب اسم ائمه برای فرزندان را ابراز مودت از طرف محبان نسبت به این بزرگواران می داند و ادامه می دهد، عاشقان امام حسین و اهل بیت علیه السلام محبت درونی خود را با انتخاب نام آنها برای فرزندان خود آشکار می کنند که همان مودت محسوب می شود.

امام جماعت مسجد حسینیه اعظم زنجان با بیان اینکه مراجعات مردم به حسینیه اعظم زنجان برای نامگذاری فرزندان در طول سال مستمر است، می افزاید، آنها هیئتی و دوستدار ائمه بودن را از دلایل اقدام خود برای مراجعه به این محل عنوان می کنند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.