پ
پ

با حضور مردم و مسئولان؛

مراسم گرامیداشت 9 دی در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد

مراسم گرامیداشت 9 دی با حضور مردم و مسئولان در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حسینیه اعظم زنجان؛ مراسم گرامیداشت  حماسه 9 دی با حضور خیل عظیمی از مردم پایتخت شور و شعور حسینی در حسینیه اعظم زنجان و با حضور جمعی از مسئولان حسینیه اعظم زنجان، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، سردار جهانبخش کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان زنجان، مجموعه دادگستری استان زنجان، مدیر کل و معاونان اداره کل اوقاف استان زنجان، روحانیون استان زنجان، جمعی از مدیران کل استان زنجان و خیل عظیم پایتخت شور و شعور حسینی برگزار شد.

در این مراسم شرکت کنندگان با شعار الله اکبر و مرگ بر فتنه گر، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل بار دیگر ثابت کردند در صحنه هستند.

همچنین مردمان ولایی پایتخت شور و شعور حسینی در این مراسم با شعار ما همه سرباز توایم خامنه‌ای، گوش به فرمان توایم خامنه‌ای بار دیگر با رهبر و مقتدای خود تجدید بیعت کردند.

در این مراسم جاشنین فرمانده کل سپاه با گرامیداشت یاد امام خمینی (ره) اظهار کرد: ایشان 36 سال پیش، حاکمیت اسلام عزیز را در عصر حاضر با انقلابی نبوی و علوی به پا کرده و امواج بیداری اسلامی را در جوامع منتشر کردند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران، کشور را از اسارت طاغوت نجات داد، افزود: با انقلاب اسلامی ایران هویت مستقل ملی برای همه ملت‌های مسلمان ایجاد شد.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه با آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری بیان کرد: ایشان نیز در ادامه راه باشکوه انقلاب اسلامی سفینه نجات ملت ایران شده و کشتی فلاح و رستگاری ملت ایران را در میان امواج خروشان فتنه‌های پیچیده و تهدیدات سخت و نرم با اقتدار هدایت می‌کنند.

وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای انقلاب افزود: شهدا با فداکاری و ایثار نسبت به دفاع از حریم اسلام و انقلاب اقدام کردن

سلامی در ادامه با اشاره به واقعه عاشورا و اینکه هنوز ملت مسلمان ایران در اندوه مصیبت ظلم‌های وارده به اهل بیت (ع) است، تصریح کرد: مردم زنجان طلایه‌دار عزاداری با شکوه برای امام حسین (ع) در ماه‌های محرم و صفر هستند.

وی با اشاره به ویژگی شیعیان در طول تاریخ افزود: شیعیان همواره حصار زمان را می‌شکنند و به ژرفای تاریخی می‌روند که از آنجا حیات گرفته‌اند، تاریخی که سرشار از عبرت‌های بزرگ است.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه با یادآوری دوران امامت امام علی (ع) و عبرت و درس بزرگی که شیعیان از وقایع آن دوران گرفتند، بیان کرد: مسلمانان از این واقعه درس گرفتند که اگر حریم ولایت را تنها بگذارند، پلیدترین انسان‌های عالم بر پیکر پاک امام مسلمانان ضربه خواهد زد.

وی همچنین با یادآوری تاریخ کشور قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: در آن زمان کشور توسط دو قدرت روسیه و انگلیس اشغال شده بود.

سلامی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به ایران هویت دوباره بخشید، افزود: طی 35 سال گذشته کشور فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سرگذاشت و به اقتدار کنونی دست یافته است.

*9 دی لیله‌القدر انقلاب اسلامی ایران است

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه 9 دی نیز یکی از وقایع مهم در تاریخ 36 ساله انقلاب است، گفت: در واقع 9 دی لیله‌القدر انقلاب اسلامی ایران است و این ارزش زمان است.

 وی با توضیح اینکه برخی از وقایع به اندازه همه تاریخ وسعت دارند، بیان داشت:‌ از جمله این وقایع عاشورا است که گر چه کوتاه ولی به اندازه همه تاریخ وسعت و عظمت دارد.

سلامی خاطر نشان کرد: وسعت واقعه عاشورا به حدی است که هر قدر زمان از آن می‌گذرد، بیشتر و بیشتر سرزمین دل‌های مشتاق را به خود جذب کرده و آن را فتح می‌کند که نشانه آن در اربعین حسینی امسال مشاهده شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بازگویی وقایع رخ داده پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تلاش دشمنان برای براندازی نظام و انقلاب تصریح کرد: خوشبختانه با رهبری امام خمینی (ره) و با اندیشه ایشان و با حضور ملت آگاه ایران اسلامی و با رهبری عالمانه مقام معظم رهبری همه سناریوهای شوم دشمنان خنثی شده است.

سلامی با بیان اینکه هدف اصلی دشمنان در انجام توطئه‌های مختلف ایجاد شکاف بین مردم و ولایت فقیه است، افزود: علت آن است، که دشمنان متوجه این امر هستند که چه کسی عرصه سیاسی را بر آنها تنگ کرده و عامل شکست آنها در عرصه بین‌المللی شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به پیوند عمیق قلبی بین مردم و ولایت فقیه تصریح کرد: همه تلاش دشمان ایجاد شکاف بین مردم و رهبری است.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به وقایع سال 88 نیز اشاره کرد و گفت: در این سال عده‌ای از دشمنان خارجی به همراه کسانی که عاشق شهرت طلبی سیاسی بودند و چشم به روی دستاوردهای ملت ایران بسته بودند، دست به کار شده و فتنه بزرگی را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه همدستان داخلی فتنه‌گران با سرمایه ملت اعتبار یافته و به شهرت ملی دست یافته بودند، گفت: این افراد با بی‌رحمی کامل در جریان استراتژی مستکبران قرار گرفتند و در نتیجه این دو گذرگاه فتنه ایجاد شد.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: فتنه‌گران متشکل از افرادی بودند که نمی‌خواستند تن به قانون دهند.

وی با اشاره به ضربات مهلک فتنه‌گران بر پیکره نظام و انقلاب افزود: ضرباتی که در فتنه سال 88 بر پیکره کشور وارد شد، به مراتب شدیدتر از هشت سال جنگ تحمیلی بود.

سلامی با توضیح اینکه در فتنه باورها و اعتقادات مردم نشانه رفته بود، گفت: فتنه‌گران در این برهه به دنبال سست کردن مردم نسبت به ارزش‌های دینی و انقلابی بودند.

*9 دی باطل السحر فتنه بود

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: فتنه‌گران در سال 88 با آشوب تلاش می‌کردند تا دست ملت را از دست امام زمان رها کنند و کاری کنند که مردم ولایت فقیه را در نبرد جهانی تنها بگذارد.

 وی با توضیح اینکه در فتنه سال 88 ارزش های اسلامی مورد هجمه قرار گرفت، اظهار کرد: فتنه‌گران در این سال به عظیم ترین گنجینه معنوی و دینی مسلمانان یعنی امام حسین (ع) و عاشورا حمله کردند و خیال می‌کردند با این اقدام می‌توانند، پیوند اهل بیت و مردم را مورد خدشه قرار دهند.

سردار سلامی با بیان اینکه در مقابل این اقدام فتنه‌گران ملت ایران حماسه 9 دی را خلق کردند، گفت: در واقع 9 دی باطل السحر فتنه بود.

وی خاطر نشان کرد: حماسه‌ای که در 9 دی سال 88 به وقوع پیوست، انقلاب را بیمه کرد.

سلامی با اشاره به اینکه مردم ایران در 9 دی ماه زخم‌های به وجود آمده از محل فتنه را ترمیم کردند، گفت: در این روز تمام آلودگی‌ها در سیل خروشان ملت پاک شد.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: حماسه‌ای که در 9 دی ماه خلق شد، عظمت را به ملت ایران برگرداند و ملت ایران بار دیگر در عرصه جهانی درخشید.

وی با بیان اینکه با وجود دشمنی‌های بسیار ایران در عرصه جهانی می‌درخشد، گفت: درخشش ایران در عرصه‌های مختلف علمی، نظامی و …. قابل مشاهده است.

سلامی همچنین به وقایع عراق و لبنان نیز اشاره کرد و افزود: امروز یک ارتش بزرگ در لبنان شکل گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه این ارتش‌ها به برکت انقلاب اسلامی شکل گرفته است، بیان کرد: دشمنان باید بدانند که از این پس روز به روز عرصه بر آنها تنگ خواهد شد.

همچنین در ادامه نیز مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: فتنه سخت‌تر و شدیدتر از جنگ سخت است.

حجت الاسلام متین علت سخت بودن فتنه را به لحاظ جنگ نرم بودن آن عنوان کرد و گفت: از دیدگاه قرآن کریم نیز چنین است و فتنه از نظر مقیاس و شدت بزرگ‌تر از جنگ عنوان شده است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به وقایع جنگ جمل و تعبیر امام علی (ع) از فتنه تصریح کرد: علم مبارزه با فتنه را کسی نمی‌تواند حمل کند، مگر اینکه شرایط لازم را داشته باشد.

وی افزود: در آن زمان است که قرآن نیز به کمک شما آمده و شما را در مبارزه با فتنه یاری خواهد کرد.

متین در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه فتنه و شهدای مبارزه با فتنه اظهار کرد: شهدای فتنه افضل شهدای انقلاب هستند، چون فتنه بزرگ‌تر و شدیدتر از جنگ است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه افراد متقاضی فراموشی فتنه علنا با قرآن مبارزه می‌کنند، افزود: در خود قرآن نیز آمده است که باید با فتنه مقابله کرد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان ادامه داد: اگر عده‌ای آمده‌اند و می‌خواهند فتنه را کمرنگ کنند آنها اهل استنباط نیستند.

این مسئول خاطرنشان کرد: آنها نمی‌خواهند کار زشت خود را بازگو کنند، چرا که در آن صورت آبروی آنها می‌رود.

وی خطاب به فتنه‌گران گفت: اگر فتنه‌گران از کرده خود پشیمان هستند، باید توبه کنند و راه توبه باز است.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.