پ
پ

alt

رئیس هیات امنای حسینیه اعظم زنجان از گسترش فعاليت هاي امور بانوان حسینیه اعظم زنجان در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حسینیه اعظم ، محمدجواد غم پرور رئیس هیات امنای حسینه اعظم زنجان در جلسه ای با حضور بانوان فعال استان در دستگاه های دولتی در خصوص توسعه امور بانوان حسینیه اعظم زنجان به ارائه گوشه ای از فعالیت های حسینیه اعظم زنجان پرداخت و گفت: حسینیه اعظم زنجان در سایه اتخاذ سیاست تابعیت از ولایت فقیه بدون وابستگی به هیچ حزب و گروهی توانسته است پس از سه دهه فعالیت به پایگاهی جهت فعالیت های فرهنگی و مذهبی در داخل و خارج از کشور تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه قبل از اجرای طرح توسعه حسينیه اعظم محدوه استقرار آقایان در600 مترمربع و بانوان در 100 مترمربع در ایام محرم امکانپذیر بود، اظهار کرد: در پی برنامه ریزی های انجام شده از سال 1360 منازل اطراف حسینیه زنجان برای توسعه این مکان مقدس تملک شده است.

غم پرور با اشاره به اینکه در حال حاضر 14 هزار مترمربع به فضای حسینیه اعظم افزوده شده است، اظهار کرد: مديريت حسينيه اعظم زنجان با 9 نفر هیات امناء و فعالیت 24 معاونت و واحد انجام ميشود.

رئیس هیات امنای حسنیه اعظم زنجان همچنین از حسینیه اعظم به عنوان الگویی در کشور یاد کرد و خاطرنشان ساخت: اجرای برنامه های مبتذل از طریق شبکه های ماهواره اي و فضای مجازی یکی از راهکارهای دشمن برای توسعه هجمه فرهنگی است که همین مقوله رسالت متولیان فرهنگی استان برای مقابله با این هجمه را چند برابر می کند.

alt

این مقام مسئول به نقش زنان در این برهه و فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مقابله با این هجمه اشاره کرد و یادآور شد: حسنیه اعظم زنجان با امکاناتی که دارد می تواند وارد عمل شود و با اجرای برنامه های فرهنگی متعدد با این هجمه فرهنگی در حد توان خود مقابله کند.

وی اجرای برنامه های فرهنگی و تربیتی برای نوجوانان و جوانان را ضروری عنوان کرد و افزود: اگر بتوانیم پایه های خانواده ها را از طریق برنامه های فرهنگی و مذهبی تقویت کنیم در راستای توسعه فرهنگ دینی، اسلامی نیز گام های بلندی برداشته می شود.

غم پرور به اجرای 40 عنوان برنامه فرهنگی از سوی حسينیه اعظم زنجان در طول سال اشاره کرد و اظهار داشت: با مساعدت و همکاری بانوان تلاش خواهیم کرد تا این برنامه ها را افزایش دهیم.

وی به حضور گسترده بانوان در مراسم عزاداری روز هشتم محرم در دسته عزارادی حسینیه اعظم اشاره کرد و گفت: ارادت مردم استان زنجان به امام حسین(ع) قابل توصیف نیست و در سالی که گذشت علیرغم فشارهای مالی نذورات حسینیه اعظم نسبت به سنوات گذشته با افزایش 20 درصدی مواجه بود.

در ادامه این جلسه هریک از بانوان حاضر در جلسه به ارائه دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص توسعه امور بانوان حسینيه اعظم زنجان پرداختند.

پایان پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.