پ
پ
مدير‌كل بين‌الملل سازمان حج در گفت‌وگو با فارس:
طول مدت سفر زائران به عتبات از دور بعدي اعزام‌ها 12 روزه مي‌شود
حجت‌الاسلام مهدي شهسواري در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بيان اين مطلب اظهار داشت: فعلا در اين دوره از اعزام‌هاي عتبات عاليات توافق صورت گرفته با مسئولان عراقي براي افزايش طول سفر عتبات به 12 روز اعمال نشده است. 
* يك شب اقامت بيشتر زائران در كاظمين ـ بغداد 
——————————————————— 
وي با بيان اينكه در حال برنامه‌ريزي براي اجراي پكيج‌هاي 12 روزه هستيم، ادامه داد: در واقع در اين دوره از اعزام‌ها، از مجموع كاروان‌هايي كه به عتبات اعزام مي‌شوند روزانه براي 5 كاوان، يك شب اقامت بيشتر در بغداد ـ كاظمين درنظر گرفته شده است. 
مديركل بين‌الملل و راهبري امور زيارتي سازمان حج و زيارت با بيان اينكه در دور بعدي اعزام‌هاي عتبات عاليات پكيج‌هاي 12 روزه به‌صورت آزمايشي به اجرا درخواهد آمد، خاطر‌نشان كرد: در اين دوره از اعزام‌ها، زائران 3 شب را در نجف اشرف، 3 شب در كربلاي معلي و 2 شب را در بغداد و كاظمين اقامت خواهند داشت در حالي كه پيش از اين يك شب براي بغداد يا كاظمين در نظر گرفته شده بود. 
* اعزام زائران به عتبات در ماه مبارك رمضان طبق روال ساير ماه‌ها 
—————————————————————————– 
حجت‌الاسلام شهسواري درباره وضعيت اعزام زائران به عتبات در ماه مبارك رمضان نيز گفت: در ماه مبارك رمضان كاروان‌هاي زيارتي طبق روال ماه‌هاي گذشته به عراق اعزام مي‌شوند اما به دليل طول مدت اقامت آنها، امكان روزه‌ گرفتن براي زائران وجود ندارد. 
وي تصريح كرد: به دليل عدم استقبال از پكيج‌هاي 21 روزه عتبات كه در قالب آن، زائران امكان روزه گرفتن برايشان فراهم مي‌شود، برنامه‌اي براي اجراي اين پكيج‌ها وجود ندارد. 
مديركل بين‌الملل و راهبري امور زيارتي سازمان حج و زيارت درباره پروازهاي مستقيم زائران عتبات به نجف اشرف اظهار داشت: فعلا پروازهاي مستقيم زائران به نجف اشرف برقرار نشده و زائراني كه به صورت هوايي از سوي سازمان حج و زيارت به عتبات اعزام مي‌شوند، مستقيما به بغداد پرواز مي‌كنند؛ پروازهايي كه در حال حاضر به‌صورت مستقيم به نجف اشرف انجام مي‌شود مربوط به كاروان‌هاي آزاد است. 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.