مدير‌كل بين‌الملل سازمان حج در گفت‌وگو با فارس:
طول مدت سفر زائران به عتبات از دور بعدي اعزام‌ها 12 روزه مي‌شود
حجت‌الاسلام مهدي شهسواري در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بيان اين مطلب اظهار داشت: فعلا در اين دوره از اعزام‌هاي عتبات عاليات توافق صورت گرفته با مسئولان عراقي براي افزايش طول سفر عتبات به 12 روز اعمال نشده است. 
* يك شب اقامت بيشتر زائران در كاظمين ـ بغداد 
——————————————————— 
وي با بيان اينكه در حال برنامه‌ريزي براي اجراي پكيج‌هاي 12 روزه هستيم، ادامه داد: در واقع در اين دوره از اعزام‌ها، از مجموع كاروان‌هايي كه به عتبات اعزام مي‌شوند روزانه براي 5 كاوان، يك شب اقامت بيشتر در بغداد ـ كاظمين درنظر گرفته شده است. 
مديركل بين‌الملل و راهبري امور زيارتي سازمان حج و زيارت با بيان اينكه در دور بعدي اعزام‌هاي عتبات عاليات پكيج‌هاي 12 روزه به‌صورت آزمايشي به اجرا درخواهد آمد، خاطر‌نشان كرد: در اين دوره از اعزام‌ها، زائران 3 شب را در نجف اشرف، 3 شب در كربلاي معلي و 2 شب را در بغداد و كاظمين اقامت خواهند داشت در حالي كه پيش از اين يك شب براي بغداد يا كاظمين در نظر گرفته شده بود. 
* اعزام زائران به عتبات در ماه مبارك رمضان طبق روال ساير ماه‌ها 
—————————————————————————– 
حجت‌الاسلام شهسواري درباره وضعيت اعزام زائران به عتبات در ماه مبارك رمضان نيز گفت: در ماه مبارك رمضان كاروان‌هاي زيارتي طبق روال ماه‌هاي گذشته به عراق اعزام مي‌شوند اما به دليل طول مدت اقامت آنها، امكان روزه‌ گرفتن براي زائران وجود ندارد. 
وي تصريح كرد: به دليل عدم استقبال از پكيج‌هاي 21 روزه عتبات كه در قالب آن، زائران امكان روزه گرفتن برايشان فراهم مي‌شود، برنامه‌اي براي اجراي اين پكيج‌ها وجود ندارد. 
مديركل بين‌الملل و راهبري امور زيارتي سازمان حج و زيارت درباره پروازهاي مستقيم زائران عتبات به نجف اشرف اظهار داشت: فعلا پروازهاي مستقيم زائران به نجف اشرف برقرار نشده و زائراني كه به صورت هوايي از سوي سازمان حج و زيارت به عتبات اعزام مي‌شوند، مستقيما به بغداد پرواز مي‌كنند؛ پروازهايي كه در حال حاضر به‌صورت مستقيم به نجف اشرف انجام مي‌شود مربوط به كاروان‌هاي آزاد است. 
X
روزهای پنج شنبه : مراسم پرفیض زیارت عاشورا - ساعت 10 شب روزهای جمعه : مراسم پرفیض دعای ندبه - ساعت 7:30 صبح

آخرین خبر سایت