پ
پ

ذبح و جمع آوری احشام ذبح شده حسینیه اعظم زنجان

مسئول ذبح احشام حسینیه اعظم زنجان خبر داد

فعالیت 280 نفر برای ذبح و جمع آوری احشام ذبح شده حسینیه اعظم زنجان

مسئول ذبح احشام حسینیه اعظم زنجان از فعالیت بیش از 280 نفر برای ذبح و جمع آوری احشام دبح شده حسینیه اعظم زنجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حسینیه اعظم زنجان، رسول احدی با اعلام خبر مذکور اظهار کرد: امسال نیز طبق سنوات گذشته گروه ذبح حسینیه اعظم زنجان در روز دسته اقدام به ذبح قربانیان بر اساس اصول شرعی خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه امسال در بخش ذبح قربانیان 30 نفر با لباس متحدالشکل سبزرنگ و دارای کارت ویژه فعالیت خواهند کرد، افزود: همچنین ناظرین این بخش نیز 20 نفر دارای لباس سفید رنگ دارای کارت ویژه معرفی شده از طریق نماینده ولی فقیه در دامپزشکی فعالیت می کنند.

مسئول ذبح احشام حسینیه اعظم با اشاره به اینکه امسال 10 نفر با لباس سبز رنگ اقدام به صدور قبض خواهند کرد، توضیح داد: امسال مسئولان جمع آوری لاشه های گوسفندان نذری بیش از 120 نفر است که با لباس مشکی رنگ و کارت ویژه اقدام به این کار می‌کنند.

این مسئول همچنین با اشاره به اینکه امسال 60 دستگاه خودرو نیز اقدام به جمع آوری لاشه های گوسفندان خواهند کرد، اضافه کرد: این خودروها نیز دارای علامات مخصوص و کارت تردد ویژه هستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امسال با توجه به سردی هوا ذبح گوسفندان از ساعت 12:30 آغاز خواهد شد، بیان کرد: این امر به منظور تسهیل در تردد عزاداران در زمان دسته صورت می گیرد.

احدی  مسئول ذبح احشام حسینیه اعظم زنجان در ادامه از مردم خواست: از تحویل گوسفندان به افراد فاقد کارت ویژه حسینیه اعظم خودداری کرده و در صورت امکان احشام نذری خود را به صورت زنده تحویل دهند.

مسئول ذبح احشام حسینیه اعظم همچنین از آمادگی اکیپی در محل فروش احشام حسینیه اعظم زنجان یک روز قبل و دو روز پس از دسته به منظور جمع آوری قربانی های مردم مومن استان خبر داد و گفت: این قربانی ها با توجه به نیات نذرکنندگان به صورت نیابتی ذبح خواهد شد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.